Отборът на Съединените щати постигна четвърта победа в група "А“ на Световното първенство по хокей на лед за мъже, което продължава във Финландия и Латвия.

В четвъртия си мач в групата, в Тампере, американците победиха Австрия с 4:1 (0:0, 2:1, 2:0).

Роко Грималди и Картър Мазур във втората третина и Лейн Хътсън и Ник Пърбикс в третата вкараха головете за тима на Съединените щати.

За Австрия Томас Рафъл бе точен във втората част на мача, правейки резултата 1:1.

Отборът на Австрия регистрира четвърта загуба на турнира, като едната дойде след продължение.

В Рига, в двубоя от група "Б“ на шампионата, Латвия победи Норвегия с 2:1 (0:0, 2:1, 0:0).

Родриго Аболс и Томас Андерсонс вкараха за първата победа за отбора на Латвия на турнира в редовното време. Тимът има още един успех, но след продължение.

Лудвиг Хоф върна един гол за Норвегия. Скандинавците регистрираха трета загуба на турнира.