САЩ постигна трета победа в третия си мач от група "А" на Световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Тампере, Финландия и латвийската столица Рига.

Американците се справиха с Германия след 3:2 (0:0, 1:2, 2:0) и оглавяват потока с пълен брой точки. В група "В" Канада се измъчи със Словакия, но победи с 2:1 след дузпи. За "кленовите листа" това също е трети успех, но те са с 8 точки, тъй като днешната не е постигната в редовното време.

В Тампере след нулева първа третина САЩ откри резултата чрез Рони Атард в 5:39 минута на втората част. Германците обърнаха мача чрез Замуел Зорамийс и лявото крило на Кьолнер Хайе Юстин Щюц.

В последната част САЩ достигна победата. Лявото крило на Монреал Канейдиънс Шон Фаръл изравни. В 54:50 минута при числено превъзходство Матю Коронато от Калгари Флеймс вкара за 3:2.

По-късно днес в същата група играят световните шампиони Финландия и Швеция.

В група "В" Канада направи много силна първа третина и още в 7:46 минута Джейк Нейбърс откри резултата. Вместо да удвоят преднината си, "кленовите листа" допуснаха изравняване в момент, когато бяха останали с човек по-малко. Опитният Петер Чехларик, който играе в шведското първенство, завърши комбинация на други двама словаци и с отсечен удар прати шайбата до гредата в мрежата.

Словаците прибегнаха до 41 минути наказателно време, за да спрат по-настоятелния си съперник. Вратарят им Самуел Хлавай спаси 41 изстрела.

При наказателните удари двата отбора изпълниха общо 16 пъти, като Канада вкара 3 пъти срещу 2 от Словакия. Победния гол вкара центърът на Бъфало Сейбърс Джак Куин.

По-късно днес в тази група се срещат Чехия и домакините Латвия.