Отборът на Бетис постигна едва четвъртата си победа на своя стадион "Бенито Виямарин" в последните си 12 домакинства в Ла Лига, след като се наложи над Райо Валекано с 3:1.

Юсуф Сабали даде силен старт на тима си с гол пет минути след първия съдийски сигнал. Айосе Перес покачи преднината на тима на Мануел Пелегрини в края на първото полувреме. В началото на втората част Райо Валекано върна един гол чрез Санти Комесаня.

Ветеренът и легенда на Бетис - Хоакин се появи в игра в 90-та минута, а в добавеното време асистира на Борха Иглесияс, който оформи крайния резултат.

След 34 изиграни кръга в Ла Лига, Бетис почти сигурно си гарантира участие в Лига Европа през следващия сезон, заемайки шестата позиция в класирането, на 7 точки от Жирона. Райо Валекано е на две от каталунския клуб.