Интер спечели с 2:0 срещу Милан първия полуфинал от Шампионска лига на стадион "Сан Сиро" в Милано, Италия.

Босненският нападател Един Джеко откри в осмата минута след асистенция на турския полузащитник Хакан Чалханоглу. Бившият играч на Манчестър Сити и Рома се превърна във втория най-възрастен голмайстор в историята на турнира със своите 37 години и 54 дни. Пред Джеко е само Райън Гигс от Манчестър Юнайтед, който през 2011-а вкарва при равенството 1:1 срещу Бенфика на 37 години и 148 дни в груповата фаза.

Крайният резултат между "нерадзурите" и "росонерите" бе оформен от арменеца Хенрих Мхитарян, благодарение на подаване от Федерико Димарко в 11-та минута.

Двата отбора удариха и по една греда.

Реваншът е следващият вторник, когато Интер ще е символичният домакин, тъй като двата отбора делят един и същ стадион. Крайният победител ще играе на финала в Истанбул на 10 юни срещу Реал Мадрид или Манчестър Сити.