Юношеският национален отбор на България (до 16 години) загуби от връстниците си от Черна гора с 1:2 в мач от полуфиналната фаза на Международния приятелски турнир "Милян Милянич“ в Сърбия, съобщиха от БФС.

Матия Никчевич в 22-ата минута и Андрей Костич в 28-ата вкараха головете за Черна гора.

В 56-ата минута резервата Терек Жензарли проби отляво и с диагонален изстрел намери мрежата на Черна гора за крайното 1:2.

В 73-ата минута Стивън Жерард надбяга отбраната на съперника и остана сам срещу черногорския вратар Мукович, който обаче парира изстрела му с крак. Малко след това Валери Владимиров свали с глава топката към Виктор Илиев, който от близка дистанция не успя да уцели вратата.

На 11 май от 15:00 часа България U16 ще спори за третото място в надпреварата срещу победителя от двубоя Сърбия - Република Северна Македония.