Юношеският национален отбор на България до 16 години спечели приятелския международен турнир на УЕФА в Албена, след като днес победи и в третия си двубой от надпреварата - 1:0 срещу Гибралтар. След успехите срещу Косово (2:0) и Северна Македония (1:0) в предишните два мача, "трикольорите" завършиха първи и без допуснато попадение.

Макар селекционерът Йордан Петков да заложи на футболисти, които взеха по-малко участие в предходните срещи, България имаше превъзходство през цялото време. Мартин Бойчев вкара попадението в 15-та минута от дузпа, а през втората част Крум Стойчев пропусна да увеличи преднината ни, като също получи право да изпълни наказателен удар.

Съставът на България: 12. Стефан Смъркалев (46 - 1. Атанас Кехайов), 3. Стоян Добрев, 6. Тханг Чунг Чан, 14. Павел Златанов, 21. Наско Янев, 7. Крум Стойчев, 11. Димитър Урумов (60 - 22. Владимир Драганов), 9. Марто Бойчев, 16. Кристиян Николаев, 18. Виктор Илиев, 20. Васил Каймаканов.