Нюкасъл приема Арсенал от 18:30 часа в първата неделна среща от 35-я кръг на Премиър лийг.

"Свраките" са трети в класирането с 65 точки, на две пред четвъртия Манчестър Юнайтед. Домакините са в серия от 3 поредни победи: над Тотнъм, Евертън и Саутхемптън. Възпитаниците на Еди Хау са с най-добрата отбрана в Англия с едва 27 допуснати гола.

Лондончани са втори със 78 точки, на 4 от водача и първенец на страната Манчестър Сити. Арсенал излезе от лошата си серия, белязана от няколко равенства и поражение от Манчестър Сити с победа над Челси с 3:1 преди 5 дни.

Последният двубой между Нюкасъл и "артилеристите" завърши 0:0 през януари.

В другия мач днес от 21:00 часа Уест Хем посреща Манчестър Юнайтед на Олимпийския стадион. "Чуковете" са 15-и с 34 точки и все още не са си осигурили оставане в елита. Отборът на Дейвид Мойс загуби последните си 3 срещи в първенството от Ливърпул, Кристъл Палас и Манчестър Сити.

"Червените дяволи" са четвърти с 63 точки, а в последния кръг претърпяха изключително драматично поражение от Брайтън след попадение от дузпа в добавеното време.

Съставът на Ерик Тен Хаг бе краен победител в последните 3 мача срещу Уест Хем.