Отборът на Арсенал се върна на победния път и на върха във Висшата лига на Англия.

В мач от междинния 34-и кръг "артилеристите“ победиха като домакини Челси с 3:1.

За Арсенал това е първа победа в последните четири шампионатни мача на отбора след три поредни равенства и загуба. Челси продължава пропадането, като регистрира шестата си поредна загуба в първенството под ръководството на временния мениджър на тима Франк Лампард.

С основна заслуга за победата на Арсенал бе капитанът Мартин Йодегор, който вкара първите два гола за отбора. Той бе точен в 18-ата и 31-ата минута след асистенции на швейцареца Гранит Джака. Габриел Жезус в 34-ата минута доведе резултата до 3:0 за Арсенал.

Чуквунонсо Мадуеке в 65-ата минута оформи крайното 3:1 за Арсенал с първия си гол с екипа на Челси в кариерата си.

С 24-ата си победа за сезона Арсенал се върна на върха в класирането във Висшата лига, като има две точки преднина пред шампиона Манчестър Сити, но и два мача повече от тима от Манчестър.

Челси регистрира 14-а загуба за сезона, като преди останалите мачове от кръга е на 12-ото място.