Отборът на Венеция, с българския национал Петко Христов в редиците си, победи като домакин Модена с 5:0 в мач от междинния 35-и кръг в италианската Серия "Б“.

Христов започна в титулярния състав на Венеция, като игра до 83-ата минута, когато бе заменен от Марко Модоло.

Финландецът Жоел Похианпало реализира четири гола за Венеция. Той бе точен в 32-ата, 54-ата, 72-ата и 79-ата минута от дузпа. Гол добави и Франческо Зампано.

За Венеция това бе трета поредна и четвърта победа в последните пет мача на отбора.

Тимът на Модена регистрира трети пореден мач без пълен успех, след като в предишните си два мача стигна до равенства.

След 12-ата си победа за сезона Венеция е на 10-о място в класирането. Модена регистрира 15-а загуба за сезона, като е на 12о място, като изостава с точка зад Венеция.