Отборът на ЦСКА 1948 направи важна крачка към финала в турнира за Купата на България по футбол.

В първи мач от полуфиналите на състезанието "червените“ победиха като гости Локомотим (София) с 3:2.

С гол на юношата на Левски Ивайло Найденов в 17-ата минута Локомотив поведе.

Да почивката гостите си осигуриха добра преднина, като в 30-ата минута Сидклей възстанови равенството, а две минути по-късно Радослав Кирилов вкара и втори гол за ЦСКА 1948. В 41-ата минута Педриньо доведе резултата и до 3:1 за ЦСКА 1948.

След почивката футболистите на Станислав Генчев опитаха да наваксат, но успяха да стигнат само до едно попадение, дело на Давид Малембана в 51-ата минута, с което бе оформен и крайният резултат 3:2 за ЦСКА 1948.

В 77-ата минута отборът на ЦСКА 1948 остана с десет души, след като  Симеон Петров получи втори жълт и червен картон.