Никола Цолов започна с 11-о време тестовете от Формула 3 на пистата "Каталуния“ край Барселона. Българският пилот кара за отбора на АРТ Гран При.

Цолов постигна време от 1:27.864 в своя 19-ти тур за сутрешната сесия. В нея Цолов завъртя общо 38 обиколки на пистата "Каталуня", която е с дължина от 4.657 километра. Той нямаше никакви грешки и проблеми по преминаваме на трасето.

Най-бърз в рамките на сесията бе лидерът в генералното класиране във Формула 3 след състезанията в Бахрейн и Австралия Габриел Бортолето, който бе с 0.643 секунди по-бърз от Цолов, след като стигна до 1:27.221.

Двамата съотборници на българина в АРТ Гран При Грегоар Соси и Кейлън Фредерик завършиха сутрешната сесия съответно втори и 16-ти.

Българинът завърши на 14-о място в спринтовото състезание от състезателния уикенд в Мелбърн в началото на месеца, а след това зае 21-о място - във второто.