Гръцкият тенисист Стефанос Циципас се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000" на клей, който се провежда в Монте Карло, Монако.
В първия си мач от състезанието този сезон, защитаващия титлата си от миналата година изигра само 5 гейма срещу французина Бенямин Бонзи, след което опонента му се оттегли поради контузия.
Вторият поставен в основната схема поведе, печелейки своя сервис гейм на старта, след което проби за 2:0. 48-ия в света взе едно свое подаване, но при 1:4 за Циципас се оттегли от турнира.
В следващата фаза гръцкият тенисист ще играе със спечелилия дуела между Алексей Попирин от Австралия и Николас Джари от Чили.
Днес с успех започнаха и световния номер 1 - Новак Джокович и първата ракета на България - Григор Димитров.
Ето и последните резултати от турнира от днес:
Хубер Хуркач - Джейк Дрейпър 6:3, 6:7 (3), 7:5
Иля Ивашка - Даниел Евънс 2:6, 6:2, 6:3




21:21 / 11.04.2023
883










