Новак Джокович се завърна на корта с успех. Това се случи във втори кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000", който се провежда на клей в Монте Карло, Монако.

Световният номер 1 победи трудно 198-ия в света руснак Иван Гахов след 7:6 (5), 6:2. Срещата продължи час и 48 минути.

В първия сет Гахов получи пръв шанс за пробив - в петия гейм при 15:40, но Джокович успя да си спечели подаването, след което на свой ред получи две възможности. Те бяха пропиляни, но при 3:3 ракета номер 1 в света загуби на свой сервис. Последва връщане на пробива и малко по-късно се стигна до тайбрек. В него по-съобразителен се оказа Джокович, печелейки със 7:5.

Втората част вървеше гейм за гейм до 2:2, след което носителят на 21 титли от Големия шлем наложи волята си и спечели 4 поредни, за да стигне до крайния успех в срещата.

В следващия кръг Джокович ще играе с победителя от мача между италианеците Лука Нарди и Лоренцо Музети, поставен под номер 16.