ЦСКА победи Левски в дербито на 28-ия кръг на Националната баскетболна лига на България при мъжете. "Армейците" спечелиха със 77:72 (21:20, 21:18, 12:17, 23:17) точки, с което си върнаха за поражението от "сините" във финала на Купата на страната.

Двубоят се игра пред 320 зрители в зала "Арена София" в столицата.

Най-резултатен в срещата беше играчът на Левски - Алън Арнет. Американецът вкара 21 точки, добавяйки 5 борби и 1 асистенция. Украинецът Сергей Павлов завърши с 19, но и те не помогнаха за успех на "синия" клуб.

За ЦСКА най-много отбеляза Брандън Йънг - 18 точки. Той добави към статистиката си и 4 борби и 3 асистенции. Мартин Сотиров допринесе за победата с 13 точки.

Това беше четвърти мач между "сини“ и "червени“ този сезон. В първенството отборите си размениха по един успех, а във финала на турнира за Купата на България Левски победи.

С успеха ЦСКА са вече четвърти в подреждането с актив от 42 точки от 17 победи и 8 загуби. Левски са седми с 12 спечелени и 13 загубени мача и 37 точки.