Баскетболният отбор на Левски спечели Купата на България. Във финала, игран в столичната зала "Арена София", състезателите на Димитър Ангелов се наложиха с 86:81 точки срещу ЦСКА.

Баскетболистите на Росен Барчовски, който води "армейците" и в последния финал на ЦСКА за Купата на България преди 18 години, поведоха с 27:20 точки след първата четвърт, но Левски успя да обърне резултата още преди полувремето. На почивката "сините" водиха с две точки, а след като спечелиха третата четвърт с 10 точки разлика, Левски контролираше, но допусна драматични последни минути, в които ЦСКА свали разликата само на две притежания.

Най-резултатен за победителите беше Алън Арнет с 22 точки и 3 борби, докато за ЦСКА най-силно се представи Брендън Йънг с 21 точки и 6 борби.