Отборът на Левски допусна загуба във втората си контрола по време на паузата за националните отбори. След като победиха Ботев Враца, сега футболистите на Станимир Стоилов загубиха от втородивизионния Марица Пловдив с 2:1.

Наставникът на Левски изпробва в срещата голяма част от младите футболисти на "сините" от втория отбор. Соломон Моусез даде аванс на Марица през второто полувреме, а само няколко минути по-късно Марин Петков изравни. Младата защита на Левски, в която през второто полувреме играеше единствено Сонко Сундберг от първия отбор, допусна втори гол за пловдивския тим. При контраатака за Марица се разписа Олджай Алиев, с което беше оформен и крайния резултат.

Левски ще изиграе и последната си контролна среща по време на паузата. Утре отново на помощния терен на стадион "Георги Аспарухов" футболистите на Станимир Стоилов ще премерят сили с Витоша Бистрица, а първият официален мач на Левски е в края на седмицата срещу Локомотив София.