Световният шампион Аржентина разгроми със 7:0 Кюрасао в контрола, играна в Сантиаго дел Естеро. Пет от головете паднаха още до почивката, а три от тях бяха дело на суперзвездата Лионел Меси.

35-годишният капитан на "гаучосите" отбеляза хеттрик за 17 минути и стана първият световен шампион със 100 гола за страната си.

Попаденията на Меси за Аржентина вече са 102. С тях той се доближи до персът Али Даеи, който заема второто място сред футболистите с най-много попадения на ниво национални отбори.

Бившият нападател на Байерн (Мюнхен) приключи кариерата си със 109 гола за Иран, а над всички в тази класация е Кристиано Роналдо със своите 122 попадения за Португалия.

За Кюрасао титуляр беше бившият играч на ЦСКА - Върнан Анита, а около четвърт час преди края като смяна влезе бранителят на Локомотив (Пловдив) Джовани Трупе.

Това беше втори пореден успех за Аржентина след като спечелиха третата си световна титла. Преди няколко дни южноамериканците победиха Панама с 2:0 като Лионел Меси отново отбеляза една от попаденията за "гаучосите".