Световният шампион Аржентина победи с 2:0 Панама в котрола в първия си мач след спечелването на третата титла на планетата в своята история.

"Гаучосите" бяха с голяма част от играчите, донеси титлата от Мондиал 2022 в Катар.

Въпреки това мачът отиваше към равенство, но в 78-ата младият талант Тиаго Алмада отбеляза за 1:0, а мегазвездата на световния футбол - Лионел Меси оформи крайното 2:0 след точно изпълнен пряк свободен удар в 89-ата минута на срещата.

Аржентина контролираха мача, играл се пред изпълнения до краен предел стадион "Монументал" в Буенос Айрес. Около 85 000 зрители видяха победата на световните шампиони.

Аржентинците отправиха цели 26 удара, от които 9 във вратата на Панама докато гостите нямаха нито един в рамката на вратата, пазена от Емилиано Мартинес.

Владеенето на топката също беше в полза на Аржентина - 74 към 26 %.