Българската волейболна звезда Матей Казийски и неговият Итас Трентино (Тренто) отпаднаха от най-престижния европейски турнир - Шампионската лига.

Грандът от Италия победи като доамкин полския Закса (Кенджежин-Кожле) с 3:2 (25:19, 23:25, 27:29, 25:21, 15:12) гейма в четвъртфинален реванш. Първата среща в Полша приключи с успеха 3:2 за Закса и това наложи да се играе "златен гейм" до 15 точки.

В него поляците се оказаха по-съобразителни и спечелиха с 15:9, с което стигнаха полуфиналите в надпреварата.

Матей Казийски изигра страхотен мач, реализирайки 28 точки, от които 3 аса и 1 блок, ставайки най-резултатният волейболист в срещата. Диагоналът Алесандро Микелето добави още 23, от които 5 аса и 1 блокада, но и те не стигнаха за продължаване напред. За Закса Лукаш Качмарек приключи с 27 точки, а Бартош Беднож реализира 20, от които 6 блокади и 1 ас.

В полуфиналите Закса ще играе с друг талиански гранд - Сър Сейфти (Перуджа), който отстрани Берлин Рисайклинг Волейс.

Ден по-рано и Александър Николов и Кучине Лубе (Чивитанова) отпаднаха от Шампионска лига след "златен гейм" от турския Халкбанк (Анкара).