Националът Александър Николов и тимът на Кучине Лубе (Чивитанова) отпаднаха от най-престижния европейски турнир - Шампионската лига. Воденият от Джанлоренцо Бленджини отбор се наложи над Халкбанк (Анкара) с 3:1 (31:29, 25:20, 23:25, 25:20) във втория четвъртфинал на надпреварата, игран в "Еуросуоле Форум", но загубата в първия мач с 1:3 наложи да се играе "златен гейм“ до 15, който спечелиха турците с 15:12.

Българският национал приключи с 15 точки, от които 3 блока. Съотборникът на Николов – Иван Зайцев беше най-резултатен, завършвайки с 32 точки, но и те не бяха достатъчни за продължаване напред.

За гостите от Халкбанк звездата на Нидерландия Нимир Абдел Азис отбеляза 26, от които 4 аса, а американският национал Томас Джаешке добави още 20.