МС прехвърли "Трапезица" на Община Велико Търново
Стопанисването и управлението на Архитектурно-музеен резерват "Трапезица" бяха прехвърлени на Община Велико Търново за срок от 10 години. Решението бе взето на редовното заседание на Министерски съвет. Предложението идва от министъра на културата и има за цел да гарантира устойчивото опазване, социализация и развитие н...