Първите слънчеви лъчи на изгрева тази сутрин рано посрещнаха участниците в празничния ритуал на ливадите над смолянското село Горна Арда.
Младежки танцов състав и представителна група от клуб "Хоро" с ръководител Русанка Бодурова от НЧ "Орфееви гори -1870"- гр. Смолян, квартал Райково за пореден път браха билки и цветя, свиваха венци, пяха песни и играха хора, съобщиха от читалището.
"Орисницата" Мария Хаджидиева ориса всички за здраве, любов и късмет, преминали под празнично украсена цветна арка.
От 2004 г., една година след основаването си, до днес Клуб "Хоро" без прекъсване всяка година посреща гости от цялата страна, които искат да усетят магията на Родопа планина и изживеят невероятни емоции, които ги карат да се връщат отново и отново.
Празникът на Горна Арда е част от програмата на Фестивала "Дивите цветя в Родопите", реализиран в партньорство между Община Смолян, НЧ "Проф д-р Асен Златаров -1927"- с. Смилян и НЧ "Орфееви гори -1870"- гр. Смолян.



10:26 / 24.06.2026
275





