На 23 юни 2026 г. при извършена проверка на помещение в Затворническо общежитие – Смолян, обитавано от шест лица, изтърпяващи наказание "лишаване от свобода“, е открита таблетка, реагирала при полеви наркотест на амфетамин, съобщиха от Областната дирекция на МВР - Смолян.

По случая е образувано досъдебно производство за притежание на наркотични вещества.