На 23 февруари 2026 г. пред Национален студентски дом ще проведе Протест-хепънинг на студентските организации срещу опитите за тяхното изгонване. Съобщават от студентските организации
"Последното, което ни остана е да излезем и да изразим своята позиция гласно.
След подписката, която събрахме и всички изпратени писма до медии и институции, следва "изкуството в действие". На живо ще излезем и защитим позицията си - организации с над 40-годишна история да не бъдат изгонени за секунди.
Ще свирим, ще пеем и ще танцуваме!", пишат те.
Протестът ще започне в 18 ч.
Припомняме, че се разрази скандал около Националния студентски дом, организации твърдят, че ги гонят неправомерно, от МОН обясниха пред ФОКУС, че има регистрацни злоупотреби и помещения в критично състояние.
Повече по темата четете тук.



15:42 / 23.02.2026
1933





