На 23 февруари 2026 г. пред Национален студентски дом ще проведе Протест-хепънинг на студентските организации срещу опитите за тяхното изгонване. Съобщават от студентските организации

"Последното, което ни остана е да излезем и да изразим своята позиция гласно.

След подписката, която събрахме и всички изпратени писма до медии и институции, следва "изкуството в действие". На живо ще излезем и защитим позицията си - организации с над 40-годишна история  да не бъдат изгонени за секунди.

Ще свирим, ще пеем  и ще танцуваме!", пишат те.

Протестът ще започне в 18 ч. 

Припомняме, че се разрази скандал около Националния студентски дом,  организации твърдят, че ги гонят неправомерно, от МОН обясниха пред ФОКУС, че има регистрацни злоупотреби и помещения в критично състояние. 

Повече по темата четете тук