За четири дни спират Зоната за платено паркиране в Благоевград. По информация от Община Благоевград в дните от 10 до 13 април, включително, синята зона в областния център няма да работи. 

Причината е отбелязването на един от най-големите християнски празници Възкресение Христово.

През посочените дни паркирането в Централна градска част ще бъде безплатно за всички граждани и гости на града.

Зоната ще възстанови нормалния си режим на работа на 14 април.