Oбразователната изложба "Човешкият мозък" гостува в София

© Serdika Center
Експозицията представя информация за основните мозъчни процеси и механизмите на възприятие, като обяснява достъпно как мозъкът ни обработва зрителни и слухови сигнали, как функционират паметта, емоциите и движението. Освен това, посетителите ще могат да се запознаят със съвременните методи за изследване на мозъка и с технологиите, които позволяват по-добро разбиране на неговата дейност.
Изложбата "Човешкият мозък“ е създадена с материали от базираната в Ню Йорк Dana Foundation и е подготвена на разбираем език, така че да бъде достъпна както за възрастни, така и за деца над 7 години. Фондацията развива невронауката в полза на обществото и спомага за подобряване връзките между невронауката и предизвикателствата и възможностите на обществото.
Специален акцент ще бъде поставен върху шест иновативни европейски проекта, които използват изкуствен интелект и модерни технологии за подобряване на диагностиката и лечението на мозъчни увреждания, сред които и инсулт. Тези проекти целят да направят диагностиката по-прецизна и достъпна, като предлагат нови възможности за навременна и ефективна терапия.
Асоциация за инсулт и афазия подкрепя инциативата "Седмица на информираност за мозъка“ от 2023 г. Тази година Сердика Център отбелязва 15 години на българския пазар, като част от дългосрочната стратегия е да подкрепя организации в сферата на здравеопазването. Така търговският център застава зад важната кауза за повишаване на информираността за мозъчното здраве, предоставяйки на своите посетители възможността да откриват нови и интересни теми в модерна и достъпна среда.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Дете е с опасност за живота след падане от електрическата тротине...
23:42 / 02.05.2025
Военнослужещият Калоян Пантаджиев е загиналият моторист от катаст...
22:24 / 02.05.2025
Тежка катастрофа в Пловдивско, млад моторист загина
20:55 / 02.05.2025
Пореден случай на агресия в благоевградско училище! Двама мъже би...
19:06 / 02.05.2025
Област Стара Загора е сред водещите в страната по имунизационен о...
18:00 / 02.05.2025
Вижте кой ще гощава гостите на Събора на овцевъдите тази година
17:40 / 02.05.2025
Актуални теми
Анкета
Не (21357) | 40% | ![]() |
Да, но отложено и превъртам реклами и съдържание (19650) | 37% | ![]() |
Да, гледам по традиционен начин (12141) | 23% | ![]() |