Женя Петкова първоначално е била уволнена, но поради факта, че е близка до сърцето на кмета Костадин Димитров в крайна сметка е била само понижена. Както вече Plovdiv24.bg съобщи след кметска заповед от нея са взети ресорите "Финанси" и "Стопанските дейности". Като заместник-кмет тя ще отговаря само за социалната политика на общината. Засега.
Финансите ще преминат на пряко подчинение на кмета Костадин Димитров, тъй като до момента те са управлявани изключително некадърно. Единствената причина, поради която Женя Петкова все още не е била изгонена, е както вече споменахме, фактът, че тя е близка до кмета и тяхното общо минало. В последните 10 години тя минаваше за един от най-приближените му хора, като преди да бъде назначена за заместник-кмет в Общината, заемаше поста "секретар" в район "Тракия".
Остава въпросът дали понижението й е заради нескопосаното управление на финансите и бюджета на общината, или е заради провеждащо се разследване на Plovdiv24.bg за източване на община Пловдив чрез фиктивни граждански договори, за което администрацията е информирана чрез направено наше запитване по Закона за достъп до обществена информация.
Недоумение будят и откровените лъжи на PR отдела на Община Пловдив относно Женя Петкова, които отправихме още преди два дни, когато знаехме, че е била понижена, дори първоначално уволнена, но понеже е близка до кмета Костадин Димитров "главата ѝ не е била взета".
Заместник-кметът Каква тайна се крие зад понижението на Женя Петкова?

©
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 |
Голям пожар избухна в Ловеч
23:58 / 21.04.2025
Четата на Христо Ботев и "Радецки" грейнаха върху фасадата на бло...
21:32 / 21.04.2025
Дете на 6 години оцеля след падане от терасата на жилищен блок в ...
17:42 / 21.04.2025
Пенчо Милков за папа Франциск: Вярвам, че неговото дело ще продъл...
16:39 / 21.04.2025
Ясно е кога ще бъде даден официалният старт на арт надпреварата "...
16:26 / 21.04.2025
Кметът на Варна: И днес продължава съвместната акция на Общинска ...
16:11 / 21.04.2025
Актуални теми