Акценти в предаването "Кюстендил – град на хилядолетна култура и история"

© Фокус
Архив
Тази седмица предстои първото заседание на Общинския съвет в града. На него ще бъдат разгледани докладни записки, касаещи приемането на годишни отчети и програми, предложение за удостояване с най-високото общинско отличие, както и привличането на нови инвеститори. С подробностите ще ни запознае Иван Андонов, председател на Общинския съвет в града под "Хисарлъка“.
На 29 януари ще отбележим 145 години от Освобождението на Кюстендил. Историята на Кюстендил и на Кюстендилския край е изпълнена с героични устреми към свобода и правда, с драматични превратности. За тези събития ще ни разкаже директорът на Регионален исторически музей – Кюстендил Валентин Дебочички.
Предаването "Кюстендил – град на хилядолетна култура и история" се излъчва всеки понеделник от 12.00 часа до 13.00 часа. Водещ - Венцеслав Илчев.