Министърът на отбраната на САЩ Лойд Остин е обсъдил подкрепата за военната модернизация на Турция по време на разговор с турския си колега, според информация от САЩ, публикувана късно в понеделник, след като Турция заяви, че ще подкрепи присъединяването на Швеция към НАТО, предава Reuters.
През октомври 2021 г. Турция поиска да закупи изтребители F-16 на Lockheed Martin Corp на стойност 20 милиарда долара и близо 80 комплекта за модернизация за своите съществуващи бойни самолети.
"Те ... обсъдиха положителните преговори между Турция, Швеция и генералния секретар на НАТО Столтенберг, както и подкрепата на Министерството на отбраната за военната модернизация на Турция“, казват от Пентагона за телефонния разговор между Остин и турския министър на отбраната Яшар Гюлер.



08:54 / 11.07.2023
954





