Статията на атинския опозиционен вестник Documento, който публикува нов списък с хора, за които се твърди, че са били следени от гръцките разузнавателни служби с помощта на шпионския софтуер Predator, се основава на необосновани твърдения и измислени истории. Това мнение изрази в неделя официалният представител на гръцкото правителство Йоанис Иконому. Изявлението му бе разпространено от пресслужбата на кабинета в Атина.

"Разследване на използването на софтуер за наблюдение в Гърция във всички аспекти и проявления вече е започнато от съда със съдействието на държавните органи", подчерта Иконому, като подчерта, че кабинетът има желание за пълно изясняване на фактите и безмилостно да накаже и замесените и разпространяващите "невярна и клеветническа информация“.

"Захранването на обществеността с многобройни публикации, базирани на необосновани твърдения и измислени истории, без съществени доказателства, по-скоро замъглява [ситуацията], отколкото да я изяснява, особено когато материалът за тези публикации е получен от неизвестни източници“, коментира Иконому.

По думите му "материалите на вестника са много полезни за писане на шпионски романи, в които [издателят на вестник Documento, журналистът Константинос] Ваксеванис напоследък се е специализирал, но напълно неподходящи за разследване на този случай“. "Освен това е меко казано параноично да се обвинява правителството, с оглед, че самото то е привидна мишена на софтуера за наблюдение, следи много малко опозиционни фигури. Съдейки по публикациите, правителството изглежда е било основната мишена на сенчестите кръгове, които са използвали този софтуер", подчерта Иконому.