Феновете на "Сам вкъщи" шокирани от почти 250 процента увеличение на цените на хранителните стоки от заснемането на филма до днес

©
При днешните цени обаче Маккалистър ще има нужда от много повече в касичката си и американците обръщат внимание, пишат foxnews.com.
Пазаррът от филма включва, половин галон мляко, половин галон портокалов сок, хляб, замразен Мак ендчийз, препарат за пране, фолио, тоалетна хартия и още няколко продукта. Всички тези неща струват на героя, изигран от Маколи Кълкин, 19,83 долара.
Майка на две деца от Западна Вирджиния и собственичка на малък бизнес сподели реакцията си на нарастващите разходи:
"В различните части на страната ще има различни темпове на инфлация. И знам, че някои темпове на инфлация са нормални през десетилетията. Но инфлацията, която усетихме в хранителния магазин, беше същата като всеки друг американец. И трудно е да се опитваш да плащаш за хранителни стоки седмица за седмица“, казва тя.
Въпреки че има известно охлаждане на цените след пика на инфлацията, цените все още притискат портфейлите на обикновените американци и създават предизвикателства за собствениците на фирми.
Според октомврийския индекс на потребителските цени (CPI) цените на стоките за ежедневието, включително бензин, хранителни стоки и наеми, остават непроменени през октомври спрямо предходния месец. Цените се покачиха с 3,2% спрямо същия период на миналата година.
"Иска ни се цените да са останали същите. Но за съжаление, поради по-голямото търсене, има повече бизнеси, които навлизат на пазара след COVID и има повече проблеми с веригата за доставки, с които се занимаваме. Имахме прекъсвания в нашия продукт “, казва жената.
"Понякога трябваше да се чудим дали ще можем да работим? Ние сме бизнес през уикенда, ще успеем ли да стигнем до този уикенд с толкова продукти, колкото имаме в момента?“
Чалмърс добави, че нейният бизнес е видял увеличение на цените на доставките и продуктите. Смесът за торти, който е един от най-важните продукти на компанията, се е повишил с приблизително 28%.
Въпреки данните, показващи известно охлаждане, повечето избиратели са загрижени за инфлацията и по-високите цени. Три четвърти казват, че икономиката е в лошо състояние, а две трети не виждат никакви признаци, че тя се обръща.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Ето как хакерите могат да получат пълен контрол над колата ви
17:31 / 08.05.2025
Ползите от бирената мая – не само в чаша, но и на лицето и косата...
16:50 / 08.05.2025
Българинът Явор Калоянов взе "Оскар"
16:25 / 08.05.2025
Метеозависими ли сте? Къде да проверим дали бурята е ударила
16:19 / 08.05.2025
Скритата истина за цените на шамфъстъка
12:38 / 08.05.2025
Учени казаха защо трябва да внимаваме с количеството канела, коет...
11:22 / 08.05.2025
Актуални теми
Анкета
Не (21514) | 40% | ![]() |
Да, но отложено и превъртам реклами и съдържание (19773) | 37% | ![]() |
Да, гледам по традиционен начин (12204) | 23% | ![]() |