AFP: Папа Франциск изрази съжаление, че домашните любимци "понякога заемат мястото на децата"

© EPA-EFE
"Свидетели сме на форма на егоизъм днес. Виждаме, че някои не искат да имат деца. Понякога имат, но имат кучета и котки, които заемат мястото на децата. Това може да ви накара да се смеете, но е реалност“, каза папата на първата седмична обща аудиенция за тази година.
Според понтифика "това е равносилно на отричане на бащинство и майчинство и на омаловажаването ни, отнемайки нашата човечност“. По този начин "цивилизацията остарява, защото ние губим богатството на бащинството и майчинството, а родината е тази, която страда“, добави папа Франциск, обръщайки се към събралите се поклонници.
Папата също така призова двойките, които не могат да имат деца, да "обмислят осиновяване“.
"Да имаш дете винаги е риск, но има по-голям риск да нямаш такова, да отричаш родителския статус“, каза папата, призовавайки вярващите "да не се страхуват“.
Превод и редакция: Тереза Герова
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Холестеролът: Приятел, враг или и двете – кои са стойностите, кои...
21:59 / 30.04.2025
Актуални теми
Анкета
Не (21318) | 40% | ![]() |
Да, но отложено и превъртам реклами и съдържание (19623) | 37% | ![]() |
Да, гледам по традиционен начин (12129) | 23% | ![]() |