Зам.-министър Павлова отбеляза 80 години от спасяването на българските евреи

©
От името на Министерството тя положи цветя пред Паметника на спасението, а по-рано се включи в Поход на толерантността и мъдростта в София.
Зам.-министър Павлова уважи и документалната изложба "80 години от спасяването на българските евреи", открита от президента Румен Радев.
Почетен гост на изложбата бе известният историк и общественик от Израел проф. Михаел Бар-Зоар.
По-рано през седмицата от името на Министерството на правосъдието Павлова уважи Международната конференция "Ролята на юристите за спасяването на българските евреи", провела се в аулата на Софийски университет "Св. Климент Охридски".
Заместник-министърът получи също от името на Министерството на правосъдието декларация "Срещу омразата, която ни разделя". Документът бе подписан и връчен символично на институциите, ангажирани с борбата с езика на омразата. По този повод, благодарствени писма отправиха Организацията на евреите в България "Шалом", Централния израилтянски духовен съвет, съвместно със Световния еврейски конгрес WJC, Американския еврейски комитет AJC, Организацията на приятелите на Израел в България “Негев" и Федерация на ционистите в България.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Диана Русинова от АМ "Тракия": Ето това трябва да се вижда по наш...
22:17 / 12.05.2025
Директорът на "Военна полиция": Категорично няма данни за злонаме...
20:36 / 12.05.2025
Татяна Славкова: Проблемът при специалистите по здравни грижи е в...
21:31 / 12.05.2025
Президентът Радев подписа указ за освобождаването на Крум Зарков
18:04 / 12.05.2025
Актуални теми