Вяра Стефчева: Можем да каним изкуствения интелект на срещи

©
Тя посочи, че активното използване на изкуствен интелект в ежедневната работа на компанията й значително е улеснила и оптимизирала процесите и етапите на изпълнение на дадени задачи.
"Можем да си каним изкуствен интелект в срещите, да се допитваме за съвети и да ни помага да вършим работата си по-бързо. Помага и в креативната работа, защото може да бъде много добър дизайнер и да измисля креативни концепции", разказа Стефчева.
По думите й регулациите при въвеждането на изкуствен интелект са много важни, за да се овладеят страховете на хората и да се отправят правилните послания. "Начинът, по който изкуственият интелект, новите технологии се вкарват в ежедневието и се представят като нови разработки, трябва да се случва поетапно, с правилните послания, на спокойствие и изграждане на образ, че това е наш приятел. Аз съм убедена, че повечето неща, които изкуственият интелект може да постига, дори не са споделени изцяло с обществото", коментира Стефчева.
Тя разказа, че от няколко години в компанията й активно се използва изкуствен интелект за копирайтинг – създаване на текстове. С негова помощ се работи по-бързо, но той не може да замени уменията и креативното мислене на хората, подчерта Стефчева.
"Невероятни са резултатите, могат наистина да се получат страхотни неща, когато се работи с негова помощ. Създава се съдържание много по-бързо, за секунди, на всякакви езици. Друг пример мога да дам също така с рекламата и с изображения, които могат да се създават с помощта на изкуствен интелект, дори да се прочитат цели текстове и да се създава визуална реклама", обясни експертът.
Бистра Окереке
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Диана Русинова от АМ "Тракия": Ето това трябва да се вижда по наш...
22:17 / 12.05.2025
Директорът на "Военна полиция": Категорично няма данни за злонаме...
20:36 / 12.05.2025
Татяна Славкова: Проблемът при специалистите по здравни грижи е в...
21:31 / 12.05.2025
Президентът Радев подписа указ за освобождаването на Крум Зарков
18:04 / 12.05.2025
Милен Керемедчиев: С избора на Фридрих Мерц Европа си отдъхна
17:37 / 12.05.2025
Радев внесе в НС предложението за референдум за еврото
15:25 / 12.05.2025
Актуални теми