Васко Кръпката за войната в Украйна: Видях пораженията с очите си и наистина сърцето ми се обърна

©
Той призна, че е имал предложение да влезе в политиката.
"Но аз смятам, че музиката е много по-сериозна политика от самата политика. Затова не съм посягал към нея, но съм политизиран, социално мислещ човек и се вълнувам от това, което се случва в България“, допълни Васко Кръпката.
Музикантът разказа, че е посетил най-засегнатите от военните действия райони на Украйна и е останал потресен от видяното.
"Не съм си представял, че в ХХІ век – век на технологии, на интернет, информация, музика, любов, могат да се случват такива отвратителни неща. Видях пораженията с очите си и наистина сърцето ми се обърна. Затова постоянно говоря, постоянно пиша и затова толкова лично взимам тази война“, разказа Васко Кръпката.
"Не мога да кажа, че мразя Русия – мразя Кремъл. Смятам, че той води доста пагубна политика срещу България“, добави той.