Андрей Цеков служителите на областните пътни управления (ОПУ) в страната и на всички ВиК дружества с в пълна готовност да оказват съдействие на кметовете по места за предотвратяване и преодоляване на тежките последици от поройните дъждове в последните дни, съобщиха от МРРБ.
Днес работещите в ОПУ Монтана, пътноподдържащата фирма и служителите на ВиК Монтана съдействаха на кмета с. Сумер, Монтанско за справяне с продължаващите валежи. За да се оттича по-бързо от пътя падналото огромно количество вода и да не влиза в дворовете на хората, са прокопани банкети и са почистени окопи по третокласния път III-1621, преминаващ през с. Сумер. Същите мерки са приложени и по път III-1024, който преминава през селата Говежда и Мелене, община Георги Дамяново. По този начин се улеснява оттичането на водата и се осигурява безпроблемен достъп до населените места в областта, където тази нощ паднаха големи количества вода.
Прогнозите на синоптиците са за продължаващи обилни дъждове с код жълто и оранжево в следващите часове. Затова екипите от структурите на Министерството на регионалното развитие и благоустройството ще бъдат на разположение за съдействие, където това е необходимо.
По разпореждане на министъра на регионалното развитие и благоустройството Пътните управления и ВиК ще помагат на кметовете по места след поройните дъждове

©
Снимката е илюстративна
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | |||||
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
31 |
Социологът Евелина Славкова: МЕЧ ще се възползват от тази ситуаци...
19:50 / 21.03.2025
Очевидец: Това е жесток удар
18:56 / 21.03.2025
Христина Христова: Бюджетът ще има актуализация след конвергентни...
18:15 / 21.03.2025
Актуални теми