close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Всички
Институции
Политика
Криминални
Икономика
Здравеопазване
Общество
Други
Трафик
Проф. Герджиков: Два враждуващи лагера се коалират в името на България
21:08 / 26.05.2023
1578
© Фокус
Всичко това, което става, е едно нещо, което трудно подлежи на описание, което доведе до доста интересна, безпрецедентна коалиция между два враждуващи лагера в лицето на ГЕРБ и "Продължаваме промяната“, която обаче, в името на България решава да се коалира, да направят правителство с хоризонт от два пъти по 9 месеца. Това каза проф. Огнян Герджиков, бивш служебен премиер на България, председател на НС, юрист в предаването "България, Европа и светът на фокус" на Радио "Фокус" по повод политическата обстановка в България.

"По замисъл е не чак толкова лошо. Дали обаче ще се осъществи и как ще се осъществи ми е трудно да прогнозирам, но все се надявам, че няма накъде повече да се пропада", каза Герджиков.

Той добави, че цялата тази ситуация е в полза на "Възраждане" и прогнозира, че в едни скорошни парламентарни избори може да очакваме партията на Костадин Костадинов да е с доста по-голям електорат.

По повод скандала, който се вихри около главния прокурор Иван Гешев и прокуратурата проф. Герджиков коментира така: 

"Конфликтът е назрял доста сериозно, там всички извадиха шпагите и борбата ще бъде безмилостно жестока. В крайна сметка, ще има някакво разрешение. Дано да е за добро".

"Трябва да имаме предвид, че и предходните главни прокурори, срещу тях също имаше доста стрели. Бяха обвинявани в какво ли не, включително свръхинтелигентният Борис Велчев, Сотир Цацаров – също, да не говорим за Никола Филчев. Така че това не е нещо ново, да има едно недоволство срещу главен прокурор. Това като че ли е белязано едва ли не от началото на прехода", каза в заключение той.
Следете всички новини на агенция "Фокус" и чрез:
facebook
Google Новини
Всичко важно от ефира на радио "Фокус" слушайте и в нашите подкасти в:
Spotify
Google Podcasts
Soundcloud



Още по темата: общо новини по темата: 167
предишна страница [ 1/28 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Катастрофи в София
Първа лига, сезон 2022/2023
Преговори за съставяне на правителство 2023 г.
ТВ и шоу сезон 2022/2023 г.
29-годишна родилка почина в Русе
назад 1 2 3 4 5 напред
Анкета
"За" или "против" запазването на паметниците на Съветската армия в България?
За
Против
Не мога да преценя

Част от
НОВИНИ
ЗА НАС

За контакти:

тел.: 0882 801 050

focus@focus-news.net

За реклама:

Тарифи (виж) Избори 2023

тел.: 0882 801 001

sales@focus-news.net
©2000 - 2022 Медия груп 24 ООД. focus-news.net - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от focus-news.net, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в focus-news.net е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.