От ПП очакват поканата за лидерска среща, за да се запознаят с темите и формата

©
"Не сме получили нито покана, нито имаме яснота какви ще бъдат темите на разговора, кои ще бъдат участниците", посочи Гюров. Той обясни, че "Продължаваме промяната" ще вземат решение дали да участват в такава среща, след като се запознаят с поканата, формата и темите, които ще бъдат обсъждани.
Гюров припомни, че при първия и втория мандат са заявили, че ще бъдат на среща за разговори по приоритети с всички парламентарни сили. Той отчете, че шансовете за съставяне на правителство с третия мандат са доста малки.
На въпрос дали биха подкрепили третия мандат председателят на ПГ на ПП каза, че сега е въпрос дали БСП е готова да преосмисли някои от своите позиции по някои теми като военната помощ за Украйна и Изборният кодекс. "Без такова преосмисляне не би било мислимо за нас в този момент да подкрепим един такъв трети мандат", допълни той.