close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Всички
Институции
Политика
Криминални
Икономика
Здравеопазване
Общество
Други
Трафик
Кина Андреева: С нашите онлайн уроци се опитваме да фокусираме учениците върху важните неща
13:30 / 22.05.2023
1101
© Издателство
С нашите онлайн уроци се опитваме да фокусираме учениците върху важните неща, така, че когато отидат на изпита за външно оценяване, те да се чувстват уверени и да могат да покажат своите знания в най-голяма пълнота. Това каза главният редактор на издателство "Просвета" Кина Андреева в предаването "Човекът на фокус" на Радио "Фокус"

Уроците ще бъдат излъчвани под мотото "Националното външно оценяване – мисията е възможна“. Те са част от инициативата на издателството "Учим онл@йн с учител“. "Желаещите могат да се включат в нашия канал в Youtube, тези уроци ще бъдат излъчвани и на Facebook страницата на Издателство "Просвета“. Там има и подробен график по дни и часове кой урок ще бъде излъчен“, обясни Кина Андреева.  

Преди матурата по български език и литература е бил проведен напълно безплатен обучителен курс от февруари до май. Наред с това издателството провежда повече от 70 обучителни програми, които са официално лицензирани и са част от регистъра на Министерството на образованието. "Всяка година провеждаме напълно безплатно за българските учители обучения по различните теми, които са важни за тях. Довечера (понеделник - б. р.) например ще имаме уебинар за новите учебници за 7 клас за компютърно моделиране и информационни технологии, тъй като това е един сравнително нов предмет за учителите от 5, 6 и 7 клас и е много важно да им покажем как точно трябва да се преподава този материал“, обясни Кина Андреева. 

Последното проведено обучение е било за STEM в съвременното обучение. На него са се включили над 4000 учители, посочи тя. "Имаме изключително добри отзиви от хората, които се включват в тези обучения. От септември отново ще имаме най-различни обучителни програми", каза Андреева. 

Образователната платформа "е-просвета“ предлага серия от специални уроци за подготовка на учениците. "Има много видеоуроци, аудиоурци. Имаме кратки уроци, които са синтез на всеки един урок за нови знания. Децата могат там да решават задачи, да проверят отговора, да си научат лесно урока, като вземат само най-важното от него. Непрекъснато обогатяваме с ресурси. Има много образователни филми, много анимации така, че да можем да отговорим на интересите на всички деца – от детската градина до 12 клас", каза още Кина Андреева.
Следете всички новини на агенция "Фокус" и чрез:
facebook
Google Новини
Всичко важно от ефира на радио "Фокус" слушайте и в нашите подкасти в:
Spotify
Google Podcasts
Soundcloud



Още по темата: общо новини по темата: 15
предишна страница [ 1/3 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Катастрофи в София
Първа лига, сезон 2022/2023
Преговори за съставяне на правителство 2023 г.
ТВ и шоу сезон 2022/2023 г.
29-годишна родилка почина в Русе
назад 1 2 3 4 5 напред
Анкета
"За" или "против" запазването на паметниците на Съветската армия в България?
За
Против
Не мога да преценя

Част от
НОВИНИ
ЗА НАС

За контакти:

тел.: 0882 801 050

focus@focus-news.net

За реклама:

Тарифи (виж) Избори 2023

тел.: 0882 801 001

sales@focus-news.net
©2000 - 2022 Медия груп 24 ООД. focus-news.net - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от focus-news.net, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в focus-news.net е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.