Иван Кънчев: Културните навици на българите остават на заден план заради икономическата криза

© Фокус
Инициативата е на Сдружение "Българска история“, а зад нея стоят пет млади момчета – Марио Мишев, Иван Кънчев, Любомир Благов, Йордан Русев и Александър Македонски, които искат да подобрят културните навици на българите, които все по-често остават на заден план заради икономическата криза.
Картата дава възможност на всеки притежател да получава отстъпки при посещения на обекти, развиващи дейност в областта на образованието, културата и изкуствата. "Тя обединява на едно място наши партньори с различни профили – театри, музеи, кина, галерии, образователни центрове, които работят по един или друг начин в сферата на културата. Трябваше да измислим такава услуга, която да е от полза и за нашите партньори“, подчерта Кънчев.
Картата не предоставя безплатен достъп до културните институции, а отстъпки, вариращи от 10 до 50%. "За хората, които имат такава карта, ще има изненади – ежемесечно ще получават нещо безплатно, електронна книга или безплатно посещение“, обясни Кънчев.
Той обясни, че идеята на екипа зад "Знание+“ е с времето сайтът да се създаде информационен портал в сферата на културата. "Ние насърчаваме всеки един от нашите партньори да ни изпращат информация ежеседмично, ако искат и ежедневно“, допълни Кънчев.
Идеята за тази инициатива е следствие от дейността и натрупания опит на Сдружение "Българска история“ в работата с различни институции в сферата на културата. "От друга страна, през годините покрай дейността си установихме контакти и с доста работодатели, които са ни подкрепяли в различни инициативи. Искахме това да бъде един мост, едно свързващо звено между тези две страни на монетата“, обясни Кънчев.
Живко КРЪСТЕВ
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
КНСБ: Където има колективен договор, заплатата е с 14% повече
21:26 / 01.05.2025
Кой колко взима в България?
20:39 / 01.05.2025
Видеокадри са запечатали последните часове от живота на Магдалена...
19:46 / 01.05.2025
Синдикатите: Увеличаването на пенсионната възраст е категорично н...
18:01 / 01.05.2025
Стоилка Арсова: Няма да има промени при картовите и платежните оп...
17:34 / 01.05.2025
Актуални теми