Ивайло Мирчев: Дали в България ще има нови избори, зависи от Борисов и Пеевски

© NOVA
"На този етап няма воля в българския парламент за създаването на такава комисия, но ние ще внесем предложение. Докато няма решение, ние имаме ясна позиция – "за" сваляне на поисканите имунитети", допълни той.
По думите му дали в България ще има нови избори зависи от Бойко Борисов и Делян Пеевски.
"Истинската причина, която притеснява и изнервя Борисов и Пеевски, е контрабандният канал в Пловдив, за който накрая ще се окаже, че има политически чадър от лидера на "ДПС-Ново начало", каза пред NOVA Мирчев.
Според него управляващото мнозинство отказва да съдейства за разискването на детайли по случая от Пловдив.
"Най-отгоре има прокурорски, полицейски и политически чадър, който свързва Борисов и Пеевски. Навързани са всички, например, Иван Петлешков е защитен свидетел на лидера на "ДПС-Ново начало", отбеляза съпредседателят на "Да, България".