Екатерина Захариева: Нормално е да има протести, нормално е да има хора, които не са сигурни

©
По темата говори еврокомисарят за стартиращите предприятия, научните изследвания и иновациите - Екатерина Захариева.
"Това е една от най-добрите инвестиции, които едно правителство може да направи за бъдещето на следващите поколения, така че аз поздравявам българските правителства, които направиха това възможно. Като българка и като политик, който е работил в няколко правителства, които са допринасяли за това да се случи, съм изключително щастлива за българските граждани“, каза тя.
А днес от "Възраждане“ обявиха, че ще изпратят писмо до всички премиери и президенти на държави от ЕС с искане да блокират влизането ни в еврозоната. Съветът на ЕС решава дали дадена държава може да въведе еврото след като вече има конвергентен доклад. Окончателното решение се взема от всички държави членки на Европейския съюз с единодушие.
"От страна на комисията, ние не виждаме причина или сигнали да има някакъв проблем нито в съвета, нито в еврогрупата“, увери Захариева пред bTV.
"Нормално е да има протести, нормално е да има хора, които не са сигурни, важното е оставащите 6 месеца разяснителната кампания, която българското правителство вече започна, да се случи плавно, така че да се разсеят спекулациите. Това, което чувам, че 99% от противниците на еврото говорят със спекулации, а пък ние говорим с факти, защото България е 21-вата държава, която ще се присъедини в еврозоната, не е първата, и има достатъчно наблюдения и статистика какво се е случило с предишните“, обясни още тя.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 |
Голям празник е днес!
07:07
Лекар: Изключително интересни резултати за РНК ваксина срещу тубе...
21:51 / 07.06.2025
Екатерина Захариева: Приветствам търговците, които показват ценит...
20:48 / 07.06.2025
Сергей Станишев: ЕС вече не е този идеализиран образ, който бълга...
19:34 / 07.06.2025
Александър Йорданов: Този доклад не струва! Плаче за прокуратура
19:18 / 07.06.2025
Актуални теми