Аз не страдам, че няма чуждестранни инвеститори, а ме притеснява, че няма български. Това каза президентът на КТ "Подкрепа“ Димитър Манолов в "България, Европа и светът на Фокус“ на "Фокус" по случай Деня на труда.

"Вярно е, че има бивалентно отношение към този празник. Още повече, че една партия беше направила сериозен опит да го обсеби и от там нататък нещата се объркваха, особено за моя синдикат, който има към тази партия сдържано отношение. Но в последните няколко години ние почнахме да си го празнуваме по нашенски. Правим един голям рок фест в Южния парк до Музея "Земята и хората". Каним музиканти, които всички познават и обичат и пеят само на български. Става страхотно", заяви той.

"Автоцензурата е още по-страшна от цензурата, защото съсипва човека. Аз си спомням онова време, когато въртяхме радиостанциите да чуем някъде от света нещо, което е дошло. Сега ми се налага да преживявам същото с обратен знак и това никак не ме прави щастлив. Това да ми обясняват кое е правилно и да ми забраняват всичко останало, не е нещо, което ме радва. Но светът винаги е живял така", изтъкна Манолов.

Относно големите стачки в Гърция и Франция, президентът на КТ "Подкрепа“ коментира, че в България, за да направиш стачка, която не е забравена от закона, ти трябват поне два месеца, а национална стачка въобще не можеш да направиш, защото законът не третира тази материя, но законът категорично забранява политическите стачки.

"И по тази причина ние не можем да разберем какво е отношението на българина към тези теми. Ако на българина му беше разрешено да прави стачки като гърците, не мога да предскажа той как би се държал. Защото в ранната демокрация нещата изглеждаха различно. Преди този закон всеки ден се случваха и аз не знам колко на брой стачки по всякакви въпроси. Едно от решението на нашия конгрес е приемането на закон, който да уреди конституционното право на стачка", добави той.

"За инвеститорите съм доста раздвоен в отношението си. Да, без съмнение от гледна точка на теорията никак не е лошо някакви пари да идват тук, да развиват дейности. От тук виждаме какви дейности развиват - такива, в които, когато съединяваш жици е важно жълтата да е с жълта, а зелената със зелена. Да работят някакви хора за минимална работна заплата. И, за съжаление, най-често някакви такива герои идват да се подвизават тук, работят две-три години и накрая остават задължения за неизплатени заплати. Аз не страдам от това, че няма чуждестранни инвеститори, мен повече ме притеснява, че няма български", каза още Манолов.