Мина се една граница, която не трябваше да бъде преминавана. Наглостта на управляващите просто вече придоби нечувани размери. Това каза модният дизайнер Диана Блажева, в предаването "Утрото на фокус" на Радио "Фокус" с водещ Ася Александрова. Тя се включи във вчерашния протест, както и в този на 1 декември.
Тя обаче не очаква правителството да подаде оставка, въпреки многохилядните протести в последните седмици. "Мисля, че те няма да се вслушат в гласа на народа и ще продължат да наглеят. Наистина не знам какво да очаквам", сподели Блажева.
Според нея младите хора от поколението Z имат различен начин на мислене. "Те, за разлика от нашето поколение, са доста по-непримирими с несправедливостта."
Диана Блажева очаква на следващите избори да се появят нови политически формации: в лявото политическо пространство – вероятно около президента Радев, а в дясното – около БОЕЦ и Манол Глишев.
Ива Атанасова, която се занимава с дигитален маркетинг, сподели впечатленията си от снощния протест. "Изключително силна енергия на хора, обединени в една посока. Толкова много хора на едно място и въпреки това, не срещнах някой, който се е държал невъзпитано. В никакъв случай не съм изпитвала страх", разказа тя.
И тя не очаква протестите да доведат до оставка на правителството. "В същото време, ако го направят, не знам каква е алтернативата за България. В подобен тип ситуации като сегашната се раждат нови партии и обикновено тези нови партии винаги имат изключително голям успех на първите избори. Да видим и сега какво ще се случи, но със сигурност ще бъде интересно време за България", добави Атанасова.
Според нея на следващите избори активността ще се повиши драстично, защото младите хора от поколение Z вече са активизирани. "Аз се радвам, че младите хора са толкова будни, без значение какъв е техният мотив. Радвам се, че заявяват своята гледна точка. Точно те ще направят промяната сега според мен, защото се обединиха. Стана тренди това да бъдеш политически ангажиран в последните няколко седмици, което е нещо нечувано за България в последните години, защото гражданското общество у нас не е особено голямо", коментира Ива Атанасова.
Диана Блажева и Ива Атанасова: Мина се една граница, която не трябваше! На следващите избори активността ще се повиши
| пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | |||
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
| 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | |
"ПП–ДБ ще се чувстват неудобно от прокремълските позиции на Радев...
21:40 / 19.01.2026
България в международния фокус: Световните медии за оставката на ...
23:01 / 19.01.2026
Зафиров: БСП отново има президент!
21:05 / 19.01.2026
Илияна Йотова ще бъде първата жена президент на България
20:18 / 19.01.2026
Костадинов: На Радев ще му се наложи да отговаря на много въпроси...
20:01 / 19.01.2026
Радостин Василев: Възприемаме партия на Румен Радев като възможен...
20:00 / 19.01.2026
Актуални теми




12:00 / 11.12.2025
2975

