Д-р Теодора Личева: Държавата трябва да върви една крачка пред престъпниците, а тя върви доста назад

© Фокус
"Тръмп използва доста хитър аргумент, като съобщава, че тази програма е задействана от предишния президент", изтъкна Личева.
"Помощта, която се очакваше от САЩ тази година е в размер от 11 млрд долара и спирането й ще доведе до напрежение в Европа, защото Съединените щати са основният инструмент, който подпомага войната. Европа не може да компенсира изтеглянето на Щатите", обясни експертът.
По думите на Личева, невидимата част от войната е в киберпространството. Между Украйна и Русия постоянно има кибератаки срешу бази данни, върху секретна информация, върху разузнавателни и стратегически обекти. "Европа много изостава в технологично отношение и не може да догони първенците, които са Китай и САЩ", добави тя.
"Ние не сме технологично обезпечени, което е голям проблем. Сега киберпрестъпленията са много по-актуални от битовите. Държавата трябва да върви една крачка пред престъпниците, а тя върви доста назад", заключи Теодора Личева.