Миньор 2015 претърпя първа загуба за сезона в ББЛ А група. В среща от регион Запад, изиграна снощи в зала "Сейнт Джордж“ в София, тимът отстъпи на Фаб Файв с 67:75 главно след по-слабо първо полувреме.

След тази среща победителите днес вече са с баланс 6-2, докато съставът от Перник остава лидер в класирането с 8-1.

Столичният тим започна много силно мача, трупайки разлика още от началните минути, като след първата четвърт се откъсна с 26:12. Фаб Файв доминираше в подкошието, а освен това правеше и по-малко грешки от своя съперник и на почивката увеличи преднината си за 49:28.

След паузата играта тръгна доста равностойно, но постепенно баскетболистите на Георги Младенов започнаха да топят пасива си и преди последната част изоставаха с 45:59. Подемът в играта им продължи и те свалиха разликата само до 5 точки при оставащи близо четири минути. Фаб Файв обаче не допусна пълен обрат и удържа водачеството си до последно.

Камен Атанасов бе най-резултатен за победителите с 25 точки, а дабъл-дабъл записаха Мартин Горунов (18 точки и 10 борби) и Георги Кръстев (12 точки и 16 борби).

За Миньор 2015 Георги Бързаков отбеляза 22 точки, с 21 е Кристиян Ставрев.