Лийдс стигна до успех с 1:0 над Кристъл Палас с гол на Рафиня от дузпа в добавеното време в мач от 14-ия кръг на Премиър лийг. С успеха йоркширци събраха 15 точки и заемат 15-ата позиция във временното класиране, докато Кристъл Палас е 12-и с 16 точки.

Развръзката настъпи в третата минута на добавеното време, когато защитникът на гостите Марк Гуехи игра с ръка в наказателното поле. Реферът Кевин Френд прегледа ситуацията чрез ВАР, след което показа жълт картон на Гуехи и отсъди дузпа в полза на Лийдс.

В друг мач от кръга Нюкасъл се размина с първи успех от началото на сезона в Премиър лийг, след като завърши 1:1 срещу Норич у дома. "Свраките“ играха почти цял мач с човек по-малко след директния червен картон на Кийрън Кларк още в 9-ата минута. С тази точка Нюкасъл остава на последното място в английския шампионат със 7 точки, Норич се изкачи на 18-а позиция с 10 точки.