Поредната трансферна сага е на път да се разгори това лято.

Ливърпул иска горещо Брадли Баркола, когото виждат като заместник на напусналата легенда Мохамед Салах.

Крилото на ПСЖ е недоволен от своя статут през изминалия сезон.

Според сайта TEAMtalk Баркола се опасява, че е изостанал от Хвича Кварацхелия, Дезире Дуе и Усман Дембеле в йерархията – чувство, което се засилваше по време на участието на ПСЖ в Шампионската лига.

Там Баркола беше ограничен до малка роля в полуфиналите срещу Байерн Мюнхен, преди да играе само седем минути във финала срещу Арсенал – поредица от събития, които го убедиха, че дългосрочното му бъдеще е далеч от Париж.

От друга страна наставникът Енрике остава голям почитател на Баркола, а спортният съветник Луис Кампос също е силно заинтересован той да остане.

И двамата обаче признават, че звездата заслужава да бъде титуляр, нещо, което ПСЖ все по-често не може да гарантира, предвид силата на атакуващите си опции.

Очертава се неохотно одобрение от ПСЖ за късен летен трансфер на цена по-висока от 116 милиона паунда, платени от Манчестър сити за Елиът Андерсън.

Освен това се очертава пристигането на Диоманде от РБ Лайпциг, както и на Аклиуш от Монако – все флангови футболисти, които биха били конкуренция на Баркола.

Журналистът Дейвид Орнстийн от The Athletic допълва, че се очертава дълъг процес, тъй като ПСЖ проформа ще откажат продажба на първо време, оправдавайки се с напускането на Гонало Рамош към Милан, както и очакваните трансфери на Лий Канг-Ин и Рандал Коло Муани.

Иначе самият Баркола продължава да блести на финалите на Световното първенство в Северна Америка, като снощи отбеляза гол срещу Швеция за успеха с 3:0.

Това беше второ попадение за него, като той има и една асистенция.