Най-новото попълнение в редиците на ЦСКА - Стефано Сенси, ще играе с номер 8 на гърба си. 30-годишният италианец, чиято откупна клауза бе активирана от "Армейците", като те платиха 200 000 евро на кипърския Анортозис, вече се присъедини към лагера на "червените" в Австрия.
Ето какво каза халфът в първото си интервю пред официалния сайт на ЦСКА:
"Искам да продължа напред в кариерата си. Смятам, че ЦСКА е стъпка в правилната посока. Искам да се наслаждавам на футбола, да печеля, да бележа голове и да бъда част от историята на този клуб. Трябва винаги да съм концентриран и да тренирам здраво всеки ден. Просто искам да стана част от ЦСКА. Нямам търпение да да заиграя, да усетя атмосферата, стадиона и първенството. За радост първият мач наближава. Чувствам се много добре. Тук съм вече от 2 дни и виждам, че съм в голям клуб със страхотна организацията и добри хора. Наистина съм щастлив, че съм тук. Първите ми впечатления са невероятни. Първо се видях с треньора, той е много добър като наставник, но и като човек. Съотборниците ми също са страхотни момчета, накараха ме веднага да се почувствам част от отбора. Щастлив съм. Знам, че ЦСКА е голям клуб – както в България, така и в Европа. Познавам го още от годините ми в Италия. Гледал съм някои срещи на тима, както и кадри с феновете. Те са изключителни, създават страхотна атмосфера по време на мачовете, което е много важно за играчите. Да, знам кой е Христо Стоичков. Огромен футболист, част от историята на клуба и част от историята на европейския футбол. Той направи много на международната сцена, спечели "Златната топка“. За мен фланелката с №8 е чест и още една причина да дам най-доброто от себе си. Да, помня онзи двубой (бел.ред. - световна квалификация в София между България и Италия от 2021 г., в която Сенси бе титуляр за "скуадра адзура", а срещата завърши 2:0 за гостите) както и страхотната атмосфера на стадиона. Играх до 60-ата минута. България беше наистина стойностен отбор с добри играчи и за нас бе труден мач. Сега съм щастлив, че ще се завърна отново на същото място. Валери Божинов игра доста време в Италия. Свързахме се преди няколко дни в Instagram, поговорихме си. Той ми разказа някои неща за града, за феновете, за клуба... Като се върнем от лагера, ще се видим, за да си поприказваме отново. Хората много често ме сравняват с Андреа Пирло и Марко Верати. Те са страхотни футболисти и е трудно да сравняваме когото и да било с тях, но мисля, че с Верати имаме – ако не същите индивидуални умения, то поне доста сходни. Най-любимите ми играчи бяха Шави и Иниеста, гледал съм всичките им изяви и мачове. Аз имам собствен стил, който наподобява техния, но пък е много трудно да се сравнявам с тях. Те бяха толкова добри... Написаха историята на нашия спорт. Все пак е хубаво, когато те слагат в такава компания. За мен най-върховият момент в кариерата ми е мачът на "Камп Ноу“ срещу Барселона от Шампионската лига. Направих отличен двубой срещу наистина феноменални играчи. Барселона винаги е бил любимият ми тим. Винаги гледам мачовете им, следя футболистите им. Така че за мен това си остава най-любимият момент. Най-важното нещо в европейските мачове е да си напълно концентриран през цялото време. Ние ще играем срещу добри и организирани отбори, така че не трябва да губим фокуса си“, сподели италианецът.




18:15 / 26.06.2026
249










